O mně

Jmenuji se Petra Šlechtická a jsem studentka jógy a certifikovaná lektorka restorativní jógy. 

 

Jaká je lekce se mnou?

Klidná, důkladná a pečující. Obvykle s konkrétním tématem, se kterým vás v úvodu seznámím a představím směr, kterým se bude lekce ubírat. Směr se často během lekce utříbí a upraví podle potřeb jednotlivých cvičících a jejich naladění.

Každý z nás přichází na lekci s jinou emocí, příběhem, svojí cestou, představou, svými dovednostmi. Každý z nás má však možnost své mysli a tělu nabídnout upřímné pozorování a péči. Ať je jakákoliv. Na setkání s vámi si nadělíme z toho co je – co otevřeme, co upřímně pustíme k sobě, nebo naopak opustíme.

Nabízím prostor pro zvědavé/pozorné/…. objevování sebe. Otázky typu jak mi je, co potřebuji nebo kým jsem jejichž odpovědi máte v sobě budou přicházet sami. Postupně skrze dech, pohyb a společné plynutí byť jen ve slovech či symbolech si vás najdou. A najdou si vás, ve chvíli když mysl i tělo uvolníte, přijmete. To se nám podaří skrz postupné protažení a rozpohybování, posílení. Nedílnou součástí pohybu a celkové péče je otevřenost k odpočinku. Lekce proto občerstvuji zastavením a prostorem pro přijetí toho co se odehrává. 

Cvičení ráda doplňuji hudbou různých žánrů a čtením poezie či úryvků z různých textů, které ve mě probouzejí poznání.

Mé seznamování s jógou a kroky na cestě jógy

Osobnost, která mne inspiruje a má vliv na mou praxi, učení a duchovní růst je Donna Farhi. Společné setkání s Donnou a čas strávený na jejím intenzivním semináři (2010) a jejích lekcích je pro mě stále plným zdrojem pro objevování a poznávání nejen jógy, ale i sebe samotné.

Zkušenosti a praxi dále prohlubuji studiem a prací s Lucií Königovou, které vděčím za hlubší poznání jógy nejen jako krásného vědomého plynutí v pozicích, ale která mě svými myšlenkami, inspirací a sdílením své hluboké praxe, provází od počátku (2006) mé jógové cesty.

Pod vedením Lucie Königové, Veroniky Švecové a Alice Červinkové jsem absolvovala jógový výcvik Jóga jako vědomá cesta (2018).

Restorativní jógu, která je mou vášní studuji s Lizzie a Judith Lasater. Jejich úžasnou souhru a zkušenost tohoto stylu čerpám ze společných certifikovaných online školení (2019/2020), přednášek a pravidelných lekcí.

Chuť sdílet nejen jógovou zkušenost, ale zároveň otevřít tento svět ostatním mě vedl k založení (2009) prvního portálu o józe – www.yogapoint.cz.

Kde se můžeme potkat

  • Se svou rodinou žiji v Praze, kde máme zázemí a kde nalézáme společný prostor pro růst a poznání. Skupinové lekce a semináře v Praze pravidelně nabízím v prostoru MILADA. Aktuální rozvrh. 
  • Individuální lekce a setkávání jsou jedinečnou příležitostí pro osobní péči. Domluvte si setkání.

Aktuální přehled jógových lekcí a akcí najdete v jógovém kalendáři.

Co mě baví objevovat

Čas na odpočinek považuji za to, co lidé často opomíjejí a čemu se vyhýbají. Sama se tomu učím a poznávám, jak zařazovat odpočinek a sebe péči do každodenního života. V současnosti se věnuji zejména restorativní józe, kterou ráda sdílím a předávám. Více najdete na IG restorativni_joga.

Články k přečtení:

Umění odpočinku – rozhovor pro NILA

Restorativní jóga – seznamte se

Jóga v čase křehkosti

Savasana a její podoby

Stále vás něco a někdo napíná? Uvolněte se…

Z mé jógové praxe…

Jemně do záklonu

Úleva při bolesti hlavy

Pozice úplného odpočinku – constructive rest position

Potřebujete se uklidnit? Zkuste pozici Viparita Karani (nohy opřené o stěnu)

Videa:

Youtube kanál nejen restorativní jógy.

Portál Moje jóga:

  • Božská restorativní jóga pro těhotné
  • Uvolnění od napětí
  • Úleva při bolesti hlavy

Restorativní jóga pro obnovení energie – Jóga Poděbrady

Hudba:

Profil na Spotify obsahuje playlisty pro konkrétní lekce.